Obchodní podmínky

Použití fotografií

Všechny fotografie a grafiky jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby (majitelé psíků) mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Vyhrazuji si právo veškeré nafocené fotografie použít ke své propagaci, ať už v elektronické, nebo tištěné podobě.

Odevzdané fotografie a grafiky se nesmí dál upravovat, přebarvovat a vydávat po úpravě za vlastní. Úprava fotografie (to znamená např. ořezy, vkládání textu atp.) za účelem propagace chovných stanic (psů) nebo třeba úprava fotografie na PF je možná.

V případě, že byste chtěli použít fotografie nebo grafiky pro komerční účely, je možné se dohodnout na odkoupení licence. Cena je však výrazně odlišná.

Objednání focení a ostatních služeb

Focení je možné objednat přes webový formulář (sekce Kontakt), e-mailem nebo prostřednictvím Facebooku.

Termín focení se stává závazným potvrzením oběma stranami. V případě špatného počasí je nabídnut nejbližší volný termín.

Objednáním služeb se zavazujete, že jste se seznámili se stylem úprav fotografií a grafik, ceníkem a také s obchodními podmínkami. Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky. Než se mnou půjdete fotit, prohlédněte si, prosím, mé portfolio.

Neupravené fotografie neposkytuji!

Jak probíhá focení?

Focení probíhá formou procházky. Ideálními modely jsou psíci, kteří dobře zvládají odložení. Pestrost fotek také vzrůstá, pokud pejsek ovládá různé triky. Toto všechno však není vyloženě podmínkou. Focení štěňat nebo psů bez zvládnuté poslušnosti je také možné, avšak je výrazně náročnější a výsledek nemusí být tak dobrý…
Pokud je to možné, focení probíhá bez postrojů, obojků a vodítek, které by na fotkách zbytečně rušily.

Na focení přijďte, prosím, včas. V případě, že se klient bez omluvy nedostaví na sjednané místo do 20 minut od domluveného času, je focení bez náhrady zrušeno.

Co si s sebou vzít na focení?

– pamlsky a hračky (co pejska zaujme a namotivuje)
– u dlouhosrstých plemen doporučuji vzít kartáč na srst
– je možné vzít i rekvizity – na vhodnosti se domluvéme na místě
– dobrou náladu 🙂

Výběr fotografií

Výběr fotek můžete buď nechat na mě a nebo Vám mohu poskytnout náhledy neupravených fotografií (předem udělám prvotní výběr a vyřadím např. neostré…) a vy si sami vyberete, které budete chtít finálě upravit.

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu, jako autora daného díla, dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběr fotek k úpravám.

Fotografie nad rámec objednaného balíčku se doplácí dle stanového ceníku.

Data v raw formátu (neupravené fotky) uchovávám další 4 týdny po odevzdání dokončené zakázky a nejpozději do té doby musíte provést své připomínky k úpravě. Po této době, z kapacitních důvodů, mohu smazat všechna data.

Jaký formát mají fotografie?

Fotografie předávám ve formátu .jpg o poměru stran 2:3. Fotografie dostanete v plné velikosti pro tisk + v menší velikosti (1200×800 px) s vodoznakem pro použití na web a sociální sítě.

Doba dodání a předání fotografií

Doba dodání fotografií se pohybuje nejčastěji v rozmezí cca 2 až 4 týdnů od připsání platby na účet. Pohybuje se však podle momentální vytíženosti.

V případě, že si fotografie vybíráte sami, tato doba se počítá od předání finálního výběru.

Jakmile fotografie pečlivě upravím, pošlu Vám je prostřednictvím on-line úložiště.

Souhlas se zveřejněním fotografií

Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly zveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat. Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas. Pokud si klient souhlas se zveřejněním rozmyslí, má právo ho odvolat (písmně doručit – e-mailem, Facebook).

Platební podmínky

Platba probíhá pouze bezhotovostně, převodem na účet, a to po uskutečnění focení. Tentýž den, nebo následující Vám e-mailem zašlu fakturu k proplacení. Fotografie začínám upravovat až po připsání částky na účet.

Ceník je platný od 1.1.2021.

TFP focení

Jedná se o fotografování formou spolupráce, kdy ani jedna ze stran nemá nárok na honorář a fotky slouží především k rozšíření portfolia.

V současné době je formou TFP možné domluvit nafocení Vašich koní 🙂

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz je přenositelný a lze jej uplatnit jednorázově a v plné výši hodnoty dárkového poukazu. V případě překročení hodnoty poukazu při jeho uplatnění, zákazník přeplatek uhradí převodem na účet.

Hodnotu poukazu nelze směnit za hotovost.

Zákazník není oprávněn jakkoliv zasahovat do grafické podoby dárkového poukazu, kopírovat jej, měnit obsah atp.

Dárkový poukaz má platnost 12 měsíců počínaje datem vystavení. V případě neuplatnění dárkového poukazu ve stanovené lhůtě poukaz propadá bez nároku na vrácení peněz.

Ochrana osobních údajů

Fotograf (Michaela Pilná) v okamžiku objednání získává ke zpracování osobní údaje klienta a to jméno, příjmení, adresu trvalého bydliště, adresu pro doručování v listinné formě, mailovou adresu a telefonní číslo. Ochrana těchto osobních údajů podléhá nařízením Evropského parlamentu a rady EU č. 2016/679.

Tyto osobní údaje jsou poskytnuty za účelem poskytování služeb a realizace vzájemné komunikace mezi fotografem a klientem.

Tyto osobní údaje budou u fotografa uloženy po dobu 1 roku.

Fakturační údaje

Michaela Pilná
Opava, Česká republika
IČO: 09465201
Číslo účtu: 2500553137/2010
Nejsem plátce DPH. Podnikatel zapsaný v živnostenském rejstříku.