O mně

O mně

Jmenuji se Michaela a jsem z Opavy. Vystudovala jsem biologii na Ostravské Univerzitě a mé zaměstnání se točí kolem ochrany přírody. Před nedávnem jsem se opět vrátila do pracovního procesu po rodičovské dovolené, na které jsem byla s naší malou dcerou Eliškou.

Psi byli vždy součástí naší rodiny. Se svými dvěma papillonky jsem dlouhá léta běhala agility a učila je nejrůznějším trikům. 

Jsem introvert a snílek, milovník přírody, zvířat a tvoření. Už od dětství mě velmi bavila kresba a jiné výtvarné techniky, ale k focení jsem se dostala dá se říct náhodou, když jsem si chtěla vytvořit album svých psíků. Postupně s přibývajícími zkušenostmi se stalo focení mojím koníčkem a velkou výzvou. Je to možnost seberealizace a hlavně relax 🙂 Fotografie pro mne navíc mají hluboký význam, protože si díky nim mohu uchovat neopakovatelné okamžiky a vzpomínky.

Fotím v exteriérech, zejména v přírodě, ale občas i v městském prostředí v okolí Opavy.

Modelem mi často stojí náš dnes již 14 letý papillonek Risík (Iron Čajový lístek), který pózuje jako profesionál – rád udělá přesně to, co se po něm chce, protože ví, že pak dostane řádnou výplatu (dobrotku 🙂 )

foto: Kara Alen Sukenik, úpravy: PM-photo (Michaela Pilná)

Moje cesta k focení

S focením jsem začala kolem roku 2012. Ze začátku jsem brala foťák na tréninky agility, kde jsem v pauzách mezi běhy cvakala běžící psy. Toto „cvakání“ mi vydrželo cca do roku 2015, kdy jsem uznala, že už mi tento styl vůbec nevyhovuje a rozhodla jsem se spíše věnovat aranžovaným portrétům psíků. Důvod byl pro mě zejména v tom, že si pejska můžu zakomponovat do krásného přírodního prostředí, nastavit ho tak, aby mu to slušelo a vynikl a nechám při tom „pracovat“ také přirozené světlo. Postupem času jsem si našla vlastní styl focení, ale zejména postprocesu (následných úprav fotografie). Mám ráda fine-artový styl, proto mé fotografie často připomínají malbu.

Nově pro zachycení Vašich psíků používám profesionální bezzrcadlovku Canon.

Pokud se Vám moje fotografie líbí a chtěli byste fotky ode mě, neváhejte mne kontaktovat. Budu se těšit 🙂