O mně

Michaela Pilná
foto: Kara Alen Sukenik, úpravy: PM-photo

Jmenuji se Michaela a jsem z Opavy. Vystudovala jsem biologii na Ostravské Univerzitě a mé zaměstnání se točí kolem ochrany přírody. V současné době jsem na rodičovské dovolené s naší malou dcerou Eliškou.

Psi byli vždy součástí naší rodiny. Se svými dvěma papillonky jsem dlouhá léta běhala agility a učila je nejrůznějším trikům. 

Jsem introvert a snílek, milovník přírody, zvířat a tvoření. Už od dětství mě velmi bavila kresba a jiné výtvarné techniky. K focení jsem se dostala dá se říct náhodou, když jsem si chtěla vytvořit album svých psíků. Postupně s přibývajícími zkušenostmi se stalo focení mojim koníčkem a velkou výzvou. Je to možnost seberealizace a hlavně relax 🙂

Fotím v exteriérech, zejména v přírodě, ale občas i v městském prostředí v okolí Opavy.

Modelem mi často stojí náš dnes již 13 letý papillonek Risík (Iron Čajový lístek), který pózuje jako profesionál – rád udělá přesně to, co se po něm chce, protože ví, že pak dostane řádnou výplatu (dobrotku 🙂 )

Moje cesta k focení

S focením jsem více méně začala kolem roku 2012. Ze začátku jsem brala foťák na tréninky agility, kde jsem v pauzách mezi běhy cvakala běžící psy. Toto „cvakání“ mi vydrželo cca do roku 2015, kdy jsem uznala, že už mi tento styl vůbec nevyhovuje a rozhodla jsem se spíše věnovat aranžovaným portrétům psíků. Důvod byl pro mě zejména v tom, že si pejska můžu zakomponovat do krásného přírodního prostředí, nastavit ho tak, aby mu to slušelo a vynikl a nechám při tom „pracovat“ také přirozené světlo. Postupem času jsem si našla vlastní styl focení, ale zejména postprocesu (následných úprav fotografie).

Pokud se Vám moje fotografie líbí, neváhejte mne kontaktovat. Budu se těšit 🙂