Obchodní podmínky

Použití fotografií

Všechny fotografie a grafiky jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby (majitelé psíků) mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Vyhrazuji si právo veškeré nafocené fotografie použít ke své propagaci, ať už v elektronické, nebo tištěné podobě. Pokud bude fotografie někde publikována, bude klient informován, ale nemá na fotografii žádné další nároky – ani vůči třetím stranám (např. vydavateli…). Publikace na sociálních sítích a webu fotografa nejsou předem ohlášeny.

Zakoupením digitálních obrázků získá zákazník soukromou licenci a následující práva:

– soukromá licence je na dobu neurčitou, neomezená místem, pro vaše soukromé využití

– fotografie můžete využít pro  soukromé účely např. na:

    • prezentaci psa (web, sociální sítě, klubový zpravodaj atp.)
    • tisk obrazů atp.
    • Pfka,  kalendáře, či jiné předměty pro vás, či vaše přátele atp.

Odevzdané fotografie a grafiky se nesmí dál upravovat, přebarvovat a vydávat po úpravě za vlastní. 

Fotografie nesmíte používat za účelem výdělku např.:

  • propagační a marketingové materiály
  • různé foto soutěže (nejste autorem fotky)
  • tiskoviny (časopisy atp.)

V případě, že byste chtěli použít fotografie nebo grafiky pro komerční účely, je možné se dohodnout na odkoupení licence. Cena je však výrazně odlišná.

Objednání focení a ostatních služeb

Focení je možné objednat přes webový formulář (sekce Kontakt), e-mailem nebo prostřednictvím Facebooku.

Termín focení se stává závazným potvrzením oběma stranami. V případě špatného počasí je nabídnut nejbližší volný termín.

Objednáním služeb se zavazujete, že jste se seznámili se stylem úprav fotografií a grafik, ceníkem a také s obchodními podmínkami. Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky. Než se mnou půjdete fotit, prohlédněte si, prosím, mé portfolio.

Neupravené fotografie neposkytuji!

Jak probíhá focení?

Focení probíhá formou procházky. Ideálními modely jsou psíci, kteří dobře zvládají odložení. Pestrost fotek také vzrůstá, pokud pejsek ovládá různé triky. Toto všechno však není vyloženě podmínkou. Focení štěňat nebo psů bez zvládnuté poslušnosti je také možné, avšak je výrazně náročnější a výsledek nemusí být tak dobrý…
Pokud je to možné, focení probíhá bez postrojů, obojků a vodítek, které by na fotkách zbytečně rušily. Pokud pejsek odložení úplně neovládá nebo je pro něj prostředí z nějakého důvodu příliš rušivé, můžeme použít výstavní vodítko, které nosím stále v batohu 🙂

Fotograf neručí za nespolupráci psů při fotografování. V takovém případě fotograf nenese zodpovědnost za nedostatek kvalitních záběrů. Stejně tak toto není důvodem ke snížení ceny za fotografování.

Na focení přijďte, prosím, včas. V případě, že se klient bez omluvy nedostaví na sjednané místo do 20 minut od domluveného času, je focení bez náhrady zrušeno.

Fotograf je oprávněn zrušit, a/nebo odložit datum fotografování z důležitých důvodů (nemoc, úraz atd.). O této skutečnosti bude klient včas informován telefonicky nebo prostřednictvím zprávy (e-mail, zpráva na Facebooku, Instagramu nebo SMS).

Fotograf není odpovědný za škody, které vzniknou během fotografování, bez přímého ovlivnění (např. dopravní nehody při fotografování; zranění zvířete, které má být fotografováno, nebo poškození způsobené zvířetem).

Více se dozvíte na stránce informace o focení.

Výběr fotografií

Výběr fotek můžete buď nechat na mě a nebo Vám mohu poskytnout náhledy neupravených fotografií (předem udělám prvotní výběr a vyřadím např. neostré…) a vy si sami vyberete, které budete chtít finálně upravit.  Berte prosím na vědomí, že úprava fotek trvá podle počtu fotek i několik desítek hodin.

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu, jako autora daného díla, dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběr fotek k úpravám.

Fotografie nad rámec objednaného balíčku se doplácí dle stanového ceníku.

Fotografie mají odpovídající kvalitu k odpovídající pozorovací vzdálenosti. Prohlížení případných nedostatků po zvětšení/přiblížení fotografie, není důvodem k reklamaci.

Data v raw formátu (neupravené fotky) uchovávám další 4 týdny po odevzdání dokončené zakázky a nejpozději do té doby musíte provést své připomínky k úpravě. Po této době, z kapacitních důvodů, mohu smazat všechna data.

Jaký formát mají fotografie?

Fotografie předávám ve formátu .jpg o poměru stran 2:3. Fotografie dostanete v plné velikosti pro tisk (pouze) + v menší velikosti (1350×900 px) s vodoznakem pro použití na web a sociální sítě.

Doba dodání a předání fotografií

Doba dodání fotografií se pohybuje obvykle v rozmezí cca 4 až 6 týdnů od připsání platby na účet. Pohybuje se však podle momentální vytíženosti – může se tedy protáhnout.

Jakmile fotografie pečlivě upravím, pošlu Vám je prostřednictvím on-line úložiště.

Souhlas se zveřejněním fotografií

Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly zveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat. Pokud tak neučiníte, bere se to jako Váš souhlas. Pokud si klient souhlas se zveřejněním rozmyslí, má právo ho odvolat (písemně doručit – e-mailem, Facebook).

Platební podmínky

Platba probíhá pouze bezhotovostně, převodem na účet, a to po uskutečnění focení. Tentýž den, nebo následující Vám e-mailem zašlu fakturu k proplacení. Fotografie začínám upravovat až po připsání částky na účet.

Ceník je platný od 1.1.2024.

TFP focení

Jedná se o fotografování formou spolupráce, kdy ani jedna ze stran nemá nárok na honorář a fotky slouží především k rozšíření portfolia.

V současné době je formou TFP možné domluvit nafocení Vašich koní 🙂

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz je přenositelný a lze jej uplatnit jednorázově a v plné výši hodnoty dárkového poukazu. V případě překročení hodnoty poukazu při jeho uplatnění, zákazník přeplatek uhradí převodem na účet.

Poukaz není vratný (po vypršení zákonné lhůty 14ti dnů od zakoupení). Hodnotu poukazu nelze směnit za hotovost.

Zákazník není oprávněn jakkoliv zasahovat do grafické podoby dárkového poukazu, kopírovat jej, měnit obsah atp.

Dárkový poukaz má platnost 12 měsíců počínaje datem vystavení. V případě neuplatnění dárkového poukazu ve stanovené lhůtě poukaz propadá bez nároku na vrácení peněz.

Ochrana osobních údajů

Fotograf (Michaela Pilná) v okamžiku objednání získává ke zpracování osobní údaje klienta a to jméno, příjmení, adresu trvalého bydliště, adresu pro doručování v listinné formě, mailovou adresu a telefonní číslo. Ochrana těchto osobních údajů podléhá nařízením Evropského parlamentu a rady EU č. 2016/679.

Tyto osobní údaje jsou poskytnuty za účelem poskytování služeb a realizace vzájemné komunikace mezi fotografem a klientem.

Tyto osobní údaje budou u fotografa uloženy po dobu 1 roku.

Fakturační údaje

Michaela Pilná
Opava, Česká republika
IČO: 09465201
Číslo účtu: 2500553137/2010
Nejsem plátce DPH. Podnikatel zapsaný v živnostenském rejstříku.